Usuwamy zmarszczki – rodzaje mikrodermabrazji

Usuwamy zmarszczki - rodzaje mikrodermabrazji

Foto ze strony www.cosmopolitan.pl

Mikrodermabrazja to zabieg kosmetyczny polegający na usuwaniu warstw naskórka zniszczonego lub zużytego w celu wymuszenia jego regeneracji przez mechanizmy regeneracji naszego organizmu.

Jeszcze kilka lat temu Mikrodermabrazja była dostępna jedynie w gabinetach dermatologicznych i dostęp do tej metody był bardzo ograniczony, dostępny jedynie dla zamożnych osób cierpiących na przewlekłe zmiany skórne. Od kilku lat z powodzeniem zapożyczono tą metodę również do gabinetów kosmetycznych, dzięki czemu jej dostępność zdecydowanie się poprawiła a cena zabiegu przestała być wygórowana.

W gabinetach kosmetycznych stosuje się kilka rodzajów tego zabiegu, w zależności od potrzeb, wymagań i celu jaki chce się osiągnąć.

  • Mikrodermabrazja Diamentowa polega na ścieraniu naskórka odpowiednią głowicą pokrytą specjalnie dobranymi drobinami diamentu, ma ona wiele zalet, jedną z nich jest fakt że jest to metoda bezpyłowa, dzięki temu może być stosowana u osób z różnego rodzaju alergiami, jest to również metoda zalecana dla osób z delikatną cerą.
  • Mikrodermabrazja Konturowa jest zabiegiem zbliżonym do mikrodermabrazji diamentowej. Różni się wykorzystaniem do złuszczania naskórka, mikronizowanych kryształków glinu zamiast diamentu. Organiczny proszek wypychany jest z urządzenia pod dużym ciśnieniem, aby zetrzeć obumarły naskórek i wszelkie zanieczyszczenia. Metoda ta stymuluje regenerację kolagenu i elastyny. Urządzenie do wykonywania zabiegu ma dwie końcówki – z jednej wypychana jest wiązka korundu, do drugiej zaś zasysany jest martwy naskórek. Zabieg trwa około godziny, natomiast skóra ma prawo być zaczerwieniona jeszcze przez kilka godzin.
  • Mikrodermabrazja tlenowa. W tej metodzie łączy się tlen i sól fizjologiczną , którymi można złuszczać obumarły naskórek. Można też tym sposobem pozbywać się wszelkich zalegających na skórze i porach zanieczyszczeń. Zabieg mikrodermabrazji wykonywany jest a pomocą strumienia tlenu, wyrzucanego pod wysokim ciśnieniem. Tlen połączony jest z płynem fizjologicznym. Dzięki wykorzystaniu tlenu w mikrodermabrazji skóra właściwa staje się dotleniona i odżywiona.