Likwidacja zmarszczek – problem kobiet i mężczyzn

Likwidacja zmarszczek

Foto ze strony www.kobieta.wp.pl

Z czasem na naszej twarzy pojawiają się zmarszczki, są one efektem matowienia skóry i braku jej elastyczności, struktura komórkowa skóry staje się dość chaotyczna i już nie tak zdolna do dostosowywania się do czynników zewnętrznych.
Jednym ze sposobów przeciwdziałania pojawiającym się zmarszczkom jest odpowiednie dobieranie kosmetyków, stosowanie specjalnych kremów, maseczek czy odzywek.
Jednak w dobrych gabinetach medycznych możemy skorzystać z zabiegów mikrodermabrazji dzięki której możliwa jest odbudowa i regeneracja tkanki skórnej i jej właściwości elastycznych.
Mikrodermabrazja to mechaniczne usuwanie wierzchnich warstw naskórka, dzięki któremu wymuszamy uruchomienie wewnętrznych mechanizmów regeneracyjnych.
W miejscach poddawanych zabiegowi, naskórek jest odbudowywany tworząc nową mocną, i elastyczną powłokę o młodym i delikatnym wyglądzie. Mikrodermabrazja może być stosowana również w celu likwidacji takich defektów skórnych jak przebarwienia, blizny pourazowa oraz blizny potrądzikowe, trądzik, różnego rodzaju plamki.

Często mikrodermabrazja jest stosowana również jako jednorazowy zabieg mający na celu odświeżenie naszej powłoki skórnej, bez konkretnych wskazań usunięcia defektów, w takich celach zazwyczaj stosuje się metodę tlenową, która oprócz wspomnianych wyżej właściwości ma tą cechę że dostarcza odpowiednie ilości tlenu i składników odżywczych do głębszych warstw naszej skóry,przez co jej właściwości regeneracyjne znacznie się poprawiają i sam nabiera miłego wyglądu oraz delikatności w dotyku.
Mikrodermabrazja jest zalecana dla osób w każdym wieku, również nie ma przeciwwskazań do stosowania zabiegu w czasie ciąży.

Jedynymi przeciwwskazaniami mogą być występujące zmiany dermatologiczne takie jak oparzenia, zapalenia skóry, czy nowotwory skóry.

Szczegółowe informacje na temat możliwości przeprowadzenia bezbolesnego i bezinwazyjnego zabiegu mikrodermabrazji uzyskasz w dobrym gabinecie kosmetycznym oferującym takie usługi.

Uzyskasz tam też informację o tym ile zaleca się zabiegów i w jakim odstępie czasu dla twoich indywidualnych potrzeb.