Eliksir młodości ; aby zawsze być młodym …

Eliksir młodości

Foto ze strony www.gettyimages.com

Eliksir młodości to chyba najbardziej poszukiwana substancja na świecie. Każdemu zależy na tym, by być jak najdłużej pięknym i młodym. Niestety jak do tej pory nie udało się wynaleźć tego cudownego środka, ale w zamian powstają ogromne ilości produktów mających na celu choć w części go zastąpić.

Kremy

Niezwykłe substancje, których zadaniem jest odżywienie skóry, a w razie konieczności nawodnienie jej i wzmocnienie. Jeśli do tego mają zapobiegać bądź niwelować już istniejące zmarszczki posiadają niezwykłe dodatki. W zależności od firm produkujących wybrany kosmetyk mogą to być diamenty, perły a nawet kawior. Oczywiście nie można zapominać o kolagenie oraz kilku rozmaitych enzymach wpływających zbawiennie na kobiecą skórę. Choć jak można ostatnio zauważyć nie tylko panie potrzebują ochrony przeciwzmarszczkowej. Coraz częściej bowiem po tego typu kosmetyki sięgają również panowie.

Serum

To prawie eliksir młodości zamknięty w małych kapsułkach lub ampułkach. Mają odżywczą i przy tym odmładzającą moc. W zależności od tego jakie składniki zawierają sprawiają, że ciało staje się jędrne, twarz pozbywa się zmarszczek a łysienie zostaje zatrzymane. Korzystanie z tego typu kosmetyku to zdaniem wielu, podarowanie sobie drugiej młodości.

A może eliksir to coś innego?

Okazuje się jednak, że często eliksirem młodości staje się samo życie. Ludzie, którzy zostają rodzicami w późnym wieku twierdzą, że odjęło im to wiele lat. Podobnie myślą seniorzy, którzy zostają dziadkami. Okazuje się, że dziecko w rodzinie wnosi wraz ze swoim urodzeniem sporą dawkę młodości. Zarówno rodzice jak i dziadkowie odkrywają w sobie ogromne pokłady energii, dzięki czemu wraca do nich młodość, a siwe włosy i kilka zmarszczek na twarzy nie są już problemem. Może więc prawdziwym eliksirem młodości jest sama młodość?