Co zrobić, aby nie przytyć ?

Co zrobić aby nie przytyć

Foto ze strony www.dailymail.co.uk

Recepta na to wydaje się banalnie prosta, jednakże większość osób ma wyraźne problemy z tym, żeby zrealizować ją od początku do końca.

Silna wola jest niezbędna

Przede wszystkim trzeba mieć w sobie dużo samozaparcia oraz silnej woli. Jeżeli chce się utrzymać formę, czy też poprawić wydolność fizyczną, a nawet i zgubić trochę zbędnego tłuszczyku, trzeba zacisnąć zęby i regularnie ćwiczyć. Tylko wówczas będzie można zaobserwować spodziewane efekty. Jeżeli więc widzisz, że z kondycją nie jest ostatnio u Ciebie najlepiej, warto rozplanować sobie jakiś trening i ściśle przestrzegać jego zasad.

Kluczem do sukcesu jest w szczególności regularność. Nie powinno więc być żadnej taryfy ulgowej. Nie można także sobie folgować i opuszczać jakiegokolwiek dnia w treningu. Tylko wytrwała praca nad swoją kondycją, może naprawdę przynieść zadowalające efekty. Nie może więc być żadnych, ale to naprawdę żadnych wymówek.

Odżywianie się

Kolejną rzeczą jest prawidłowe odżywianie się. Najlepsze efekty przychodzą w momencie połączenia wysiłku fizycznego z prawidłową dietą, która powinna być odpowiednio skomponowana. Na ten temat opublikowano wiele książek, sporo informacji można także znaleźć w internecie, na przykład na stronach czy forach dla osób aktywnych fizycznie. I tutaj ważna uwaga – ostrożnie z suplementami, tabletkami i innymi odżywkami. Nie stanowią one podstawy w diecie, a jedynie uzupełnienie brakujących składników odżywczych, które muszą być dostarczane do organizmu w przypadku podejmowania regularnego i wzmożonego wysiłku fizycznego. Podstawą diety powinny być więc pełnowartościowe posiłki, oczywiście nie gotowce kupowane w supermarketach i później odgrzewane w kilkanaście sekund w mikrofalówce. Warto poświęcić trochę czasu na przygotowanie pełnowartościowych obiadów czy śniadań nawet kosztem krótszej popołudniowej drzemki.

Przestrzegając powyżej wymienionych zasad z pewnością uniknie się niechcianych kilogramów. Dbając o siebie i swoje ciało nie trzeba będzie również na stare lata sięgać po takie produkty, jak na przykład viagra. Ten argument z pewnością przekona wielu panów, że warto przychylnie myśleć o aktywności fizycznej. Może nawet namówimy do sportu swoją partnerkę? Wspólna jazda na rowerze, czy gra w squasha na pewno należy do przyjemnych doświadczeń. Dlatego skończmy z szukaniem wymówek i zacznijmy działać już teraz!